To już czas co nie?

Pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Piotr Dresler, od blisko czterech miesięcy jestem redaktorem naczelnym czasopisma Qfant. Jedni mówią, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu. Inni twierdzą, że pasuję do tego stanowiska jak dżokej do świni. Dlaczego o tym piszę? Żeby was ostrzec.

Nadszedł czas żeby przerzucić to na dobry tor i ogłosić zbliżającą się erę wielkiego Q. Ci, którzy przyjda po nas jej początku będą się doszukiwać w dniu otwarcia trzeciej edycji Horyzontów Wyobraźni i wyjścia dziesiątego, jubileuszowego numeru Qfantu. Data przebudzenia bestii będzie wspominana przez wielu. To proces, którego nie można powstrzymać.

Już niebawem Qfant zdobędzie świat. To my będziemy decydować kto dostanie literacką nagrode Nobla, kto wygra w międzyszkolnej olimpiadzie pisarskiej oraz kim będzie najlepszy pisarz wszechczasów. Niektórzy już widzą zbliżające się zmiany. Codziennie pojawia się nowy debiutant, ale my wiemy o tym dużo wcześniej gdyz to wszystko nasi ludzie. Ludzie literatury. Zawiązaliśmy pakt z SATANOS LUCIFERI, tak więc diabeł jest po naszej stronie. A gdyby to było za mało mamy w szufladzie dokument stwierdzający, że działamy na polecenie Świętej Inkwizycji.

Strzeżcie się, gdyż nasi zwolenicy powracają jak zombie, a zaraza Qfantu szerzy się niczym szarańcza. Na tę chorobę nie ma szczepionki. Po czym nas poznać? Jedni mają długie włosy, których nie ścinają niczym Samson gdyż w nich skrywa się ich siła. Inni w przebraniu postaci z powieści i filmów fantastycznych przechadzają się korytarzami konwentów w całej Polsce. Nie odróżnicie nas od zwykłych ludzi. Już jest za późno. Niebawem będziecie widzieć literaturę naszymi oczami.

  • Tukan
  • 9 lipca, 2011

  To my decydujemy kto dostaje Zajdla. 😉

   • Piotr Dresler
   • 9 lipca, 2011

   Ahaha, też 😉

 1. Chyba raczej kto od nas kupi Zajdla. Rozdawanie zrobiło się niemodne. 😉 Waluta to striptizerki przysyłane w tortach do gabinetu Wielkiego Sek…retarza Redakcji. 🙂

 2. Ależ oczywiście. A tak naprawdę to jesteśmy tajną organizacją rządową, a Rednacz pochodzi z księżyca Saturna. Wiem, bo sam go odwiedzałem, jak jeszcze miałem domek na Jowiszu. Tylko wiatr zniszczył… 😦

  • Tukan
  • 10 lipca, 2011

  Słoneczny 😉

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: