Pasja pisania, pasja zabijania cz.3

Czy zastanawialiście się kiedyś ile jesteście w stanie zrobić, by napisać genialną powieść? Co zrobicie żeby wasza książka była realistyczna? Niektórzy są w stanie zrobić naprawdę wiele. Jedni jadą na wycieczkę do kraju, w którym osadzą akcję powieści inni zaś pożerają swoją dziewczynę, by jak najlepiej oddać uczucia targające kanibali.

Właśnie o takiej osobie dzisiaj wam opowiem. Untrerweger przypomniał mi o pewnym meksykańskim pisarzu horrorów, który troszkę przesadził z chęcią realistycznego opisania pewnych sytuacji. José Luis Calva Zepeda – to niezbyt znany pisarz, który nie zarobił fortuny na swoich książkach. Najwidoczniej wpadł na pomysł jak napisać bestseller.

Podczas aresztowania go znaleziono pewną nieskończoną książkę, a mianowicie „Instynkt kanibala” lub też „Instynkty kanibala lub 12 dni”. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w lodówce odnaleziono też zamrożone części ludzkiego ciała, w szafie ludzki tors, a w pudełku z płatkami kości. Zaraz obok książki leżało zdjęcie Anthonego Hopkinsa odtwórcy roli Hannibala Lestera.

Po co w ogóle policja do niego przyszła? W celu aresztowania go jako podejrzanego w sprawie zniknięcia jego dziewczyny – Alejandry Galeany. Oprócz ludzkich szczątków w lodówce znaleziono też w jadalni przygotowane kawałki ciała wraz z zestawem widelców i noży. Pisząc przygotowane mam na myśli usmażone i doprawione cytryną. Jose twierdził, że nie zamierzał niczego zjeść a jedynie nakarmić mięsem psy.

Jak ustalono w trakcie śledztwa Jose udusił swoja dziewczynę, pociął jej ciało na kawałki, usmażył i częściowo zjadł. Pisarz-kanibal przyznał się do zabicia swojej dziewczyny po kłótni, którą odbyli.

Co ciekawe oskarżono go o zamordowanie i zjedzenie co najmniej dwóch innych kobiet, z których jedna była jego dziewczyną. Oczywiście oskarżony nie przyznał się do winy.

Zanim go pojmano Jose postanowił spróbować uciec skacząc przez okno, co skończyło się na poważnych obrażeniach i szybkim pojmaniu. Został skazany za dwa morderstwa na karę pozbawienia wolności na osiemdziesiąt cztery lata. Krótko potem strażnicy znaleźli jego ciało zwisające na pasku w więziennej celi.

A co wy jesteście w stanie zrobić, by napisać swoją powieść?

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: